Lehed

esmaspäev, 2. detsember 2013

Uued teemad

Esimese asjana ütleks, et tunnen ennast jube kehvasti, et teile uusi olusid tutvustanud pole, põhjus on lihtne; tean, et mu emps ja vanaema on ainukesed inimesed, kes seda blogi loevad ja kuna nemad juba teadsid, kus ja kuidas elan, siis ei viitsinud kohe kirja ka panna. Okei, lame ja  nali sissejuhatuses tehtud ja võib asjade juurde minna.

Ma isegi täpselt ei mäleta enam, kuidas see protsess käis tegelikult, aga üritan midagi kirja panna. Umbes oktoobri keskel üritasin uuesti YFUt veenda, et nad mu asukohta vahetaksid, vastuseks tuli järjekordne ei. YFU Eesti proovis aidata ja ütlesid, et kui ise pere leiaksime võiks perevahetus kergemini läbi minna. Lähedased Eestist proovisidki siis tuttavate kaudu uut perekonda leida. Lõpuks tuli appi kõikvõimas Facebook, nagu te vist juba teate, siis jah, see FB jagamise värk käis minu ümber. Tänaksin Clairet, inimesi, kes abi pakkusid ja umbes 3000 jagajat, kelle abi tulemusena leidsime päris mitu väga toredat peret, kes olid nõus mind kohe enda peresse võtma. Pärast seda jäi üle ainult YFU nõusse saada ja uus vaatus vahetusaastast võiski alata. YFU positiivne vastus tuli lõpuks 11/11. Järgmisel õhtul oli tugiisiku ja perega viimane koosolek, kust kuulsin inimeselt, kes on mind elus 3-4 korda põgusalt näinud(tugiisik) sellist sõimu, et tundsin ennast korraks ikka väga erilise inimesena. See selleks, aga pere otsustas, et kergem on, kui ma nende juurest kohe ära läheksin. Siis läksin ühe YFU inimese juurde nädalaks elama. See nädal läks suhteliselt aeglaselt, eriti midagi teha polnud, jõusaalis, kossu mängimas ja ujumas sain käia, aga rohkemat midagi eriti ei teinud.

19. november lendasin siis Cincinnatisse, kuhu uus pere mulle vastu tuli. Elame Cincinnatist 30 minuti kaugusel Kentucky osariigis. Koht on California, mis on väikene koht. Õnneks siiski on linn lähedal ja kool on ka suur, 9-12 klass on 1500 õpilast ehk olukord ei ole nii mannetu, kui ta eelmises kohas oli.

Uus pere on väga tore. Vanemad on mõlemad pensionil ehk küllaltki vanad vanemad, neil on 10 last, kellest ainult 4 elavad kodus. Kodus elavad 24-aastane poeg ja 20-aastane poeg ja kaks lapsendatud poega, kes on 15 ja 14. Tegu on väga toreda ja südamliku perega, kellele meeldib teisi inimesi aidata.
Pere on hästi usklik, alguses tundus see natukene hirmuäratav, aga tegelikult pole asi üldse hull, mingit väga karmi korda kodus pole ja reeglite ja asjadega suhteliselt ära harjunud juba. Vaevalt, et oma seisukohta sellel usu teemal vahetan, aga natukene teistsugust elu tuleb ka näha ju.

Kool. Koolis praeguseks käinud ainult 5 päeva, sest eelmine nädal oli 3 vabapäeva. Kool on massiivne. Nagu enne juba ütlesin, siis 1500 õpilast. Siin nagu klasside süsteemi pole, et 10a,b,c, vaid igaüks saab valida enda tunnid. Mingid kindlad tunnid peavad vahepeal olema, aga muidu on suht valikuline. Kuna tulin poole aasta pealt, siis mul eriti palju valikuid tundide osas polnud. Tunniplaan:
 1. Keemia 1. väga kerge keemia, vahetan selle varsti ära, ei tea isegi, miks mulle see tund pandi. Igatahes 11.-12. klass õpib aatomeid ja isotoope ja midagi aru ei saa
 2. Jõusaal
 3. Inglise keel. Selles klassis on üks teine vahetusõpilane ka, tüdruk Norrast. Ma ei mäleta, kas olen öelnud, aga selles koolis on nüüd 6 võp-i
 4. USA ajalugu
 5. Kuritööpaiga uurimine ja kriminaaljuura? Crime scene investigation and criminal justice. Ma ei oska seda eesti keelde enam panna, aga saate aru küll millest jutt. Tund tegelt eriti põnev ei ole, sest õpetaja ei viitsi eriti tegelda, aga midagi erinevat eestist.
 6. Kõrgem matemaatika. Suht kõrge jah teine.
 7. USA ajaloo vaatamine filmidest ja väitlus. Ehk vaatame filme ja siis väitleme nendel teemadel. Ma arvan, et see on tegelikult väga lahe viis ja ajalugu saab ka ilma kuiva tuupimiseta õppida.
 7 tundi päevas, iga tund on 50 minutit, vahetund on 5 min. Praegu olen ainult bussiga kooli sõitnud, aga nüüd õnneks hakkame hommikuti autoga sõitma, see lisab mu uneajale umbes tunni. Buss tuleb teeotsa 6.20 kanti ehk äratus on 5.35, aga kool hakkab alles 7.25. See buss teeb umbes iga 32.4 meetri tagant peatuse, et uus inimene peale võtta ja siis peame põhikoolis ka mingi 10-15 minutit ootama. Igatahes autoga saame kodust lahkuda kell 7 ja ei pea sinna teeotsa käima ja bussi ootama ja need on väga suured võidud. Äratus on nüüd 6.30, mis Eestis oleks ikkagi masendavalt vara, aga siin on nii mõnus.
Aa, mul nüüd see päris lukuga kapp(locker) ka. Haha, alguses jamasin direktoriga mingi 10 minutit sellega, lahti ei saanud. Ta sai iga kord, aga ma sain vist lõpuks umbes 6nda korraga, nüüd on suhteliselt käpas juba.

Korvpall. Praegu ootan, et saaks paberid korda ja saaks trenni tagasi minna. Eelmine esmaspäev tegin oma esimese trenni, aga teisipäeval trenni minnes, öeldi, et spordiosakond keelas trennis käimise ära kuni paberid korda saan. Nüüd siis ootan. Ma arvan, et sellel nädalal saan tagasi trenni minna. Võistkond mingi maailmatugev ei ole, aga siiski regiooni võitsid eelmine aasta ära. Kuna kool on nii suur, siis materjali tiimi ehitamiseks on võtta küll, see ka tähendab, et tiimi staar enam ei ole, aga vähemalt saan mängida, juhul kui ikkagi kõik paberid ikka läbi lähevad.

Praegu vist rohkem kirjutada pole. Kirjuta mulle kuhugi, kui tahad, et millegi kohta veel kirjutaksin. Äkki varsti teen mõne pildi kodust ja värkidest ka.

Marthen

4 kommentaari:

 1. vinge blogi oleks kui rohkem viitsiksid kirjutada :P

  VastaKustuta
 2. Loodan, et Sul muutub nüüd elu põnevamaks; eelnevaid postitusi oli kohati nukker lugeda :/. Ole rõõmus ja positiivne, siis head asjad tulevad ka Sinuni. Ootan uut postitust ja kindlasti lisa pilte ka ;).

  VastaKustuta
 3. Sa kirjutad väga hästi, eriti mõnus on lugeda,sest sinu blogi on hea huumoriga kirjutatud, nii et kirjuta julgelt ja soovin sulle edu seal ameerikas uue pere juures.

  VastaKustuta
 4. Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

  DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

  VastaKustuta